Listy zgłoszeń NAC 38. Rajdu Warszawskie Safari

Już w najbliższą sobotę (10 czerwca) wystartuje NAC 38. Rajd Warszawskie Safari. Na zgłoszonych zawodników czekają dwa dni zaciętej rywalizacji, a na kibiców atrakcje i wielkie motoryzacyjne święto. NAC 38. Rajd Warszawskie Safari jest trzecią rundą Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, Pucharu Polski w Rajdach Baja i Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych.

Obsada tegorocznych zawodów gwarantuje bardzo wysoki poziom sportowy. Wśród zgłoszonych załóg nie zabraknie aktualnych Mistrzów Polski w klasyfikacji generalnej – Miroslava Zapletala i Bartosza Momota, którzy będą dysponować Fordem F150 EVO. Swój start zapowiedzieli także m.in. Włodzimierz Grajek i Piotr Brakowiecki (BMW X5), Zdenek Porizek i Pavel Vaculik (Ford F150), Zbigniew Jasiewicz i Ernest Górecki (Chevrolet Trailblazer), Paweł Molgo z Rafałem Martonem (Toyota Hilux). W RMPST zgłosiło się 21 załóg.

Lista zgłoszeń trzeciej rundy Pucharu Polski w Rajdach Baja liczy 33 pozycje. Wśród motocyklistów zobaczymy m.in. Tomasza Dąbrowskiego i Jakuba Piątka. Bardzo dobrze obsadzona jest grupa zawodników startujących na quadach; Q4 i Q2, a także rywalizujących w pojazdach UTV. Wśród nich zobaczymy Arona Domżałę i Szymona Gospodarczyka doskonale radzących sobie w tegorocznym Pucharze Świata.

Trzydzieści cztery załogi widnieją na liście zgłoszeń do Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych, a Dacia Duster to samochód, którym startować będzie 10 załóg. To dobrze świadczy o popularności Pucharu Dacia Duster Elf Cup. Niewątpliwie sporą atrakcją będzie występ Pascala Brodnickiego, którego pilotować będzie Maciej Wisławski. Już w najbliższy weekend przekonamy się jak poradzą sobie na trasach tegorocznych zawodów.

Zapraszamy do zapoznania się z listą zgłoszeń do NAC 38. Rajdu Warszawskie Safari:

Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych
http://warszawskiesafari.com.pl/wp-content/uploads/2017/06/5_1-Lista-RMPST.pdf

Puchar Polski w Rajdach Baja
http://warszawskiesafari.com.pl/wp-content/uploads/2017/06/5_1-Lista-PPRB-1.pdf

Rajdowy Puchar Polski Samochodów Terenowych
http://warszawskiesafari.com.pl/wp-content/uploads/2017/06/5_1-Lista-RPPST.pdf

Start NAC 38. Rajdu Warszawskie Safari nastąpi w sobotę 10 czerwca o godzinie 12.00 na terenie Centrum Olimpijskiego PKOL. Tego samego dnia załogi będą rywalizować na trzech próbach sportowych – „Zielonka” przejeżdżanego dwukrotnie i widowiskowej próby „Żoliborz”. Drugi Etap Rajdu rozpocznie się w niedzielę (11 czerwca) od dwukrotnego przejazdu odcinka specjalnego „Poligon”. Na zakończenie Rajdu przygotowano liczącą dwa i pół kilometra próbę „Żoliborz”.

Więcej informacji na www.warszawskiesafari.pl

Przypominamy także o dodatkowych atrakcjach dla mieszkańców Warszawy. 10 czerwca o 10.00 nastąpi  oficjalne otwarcie imprezy. Również wtedy, w ramach dodatkowych atrakcji, wystartuje Akademia Bezpiecznego Rowerzysty do udziału w której zachęcamy najmłodszych. O godzinie 15.00 rozpoczną się pokazy Dirt Jumpingu, czyli niesamowicie widowiskowych skoków i ewolucji wykonywanych na rowerach. Pokazy będą odbywać się przez cały dzień. Od rana dostępny będzie tor Hot Wheels dla najmłodszych miłośników samochodów. Nie zabraknie także pokazów strażackich, nauki pierwszej pomocy dla dzieci, symulatora dachowania i animacji dla najmłodszych. W niedzielę będzie można obejrzeć pokazy zorganizowane przez strażaków i specjalistów ratownictwa medycznego. Będzie także można usiąść za kierownicą prawdziwego wyczynowego auta. O godzinie 20.00 rozpocznie się finałowy występ najlepszych specjalistów od Dirt Jumpingu.

Zapraszamy serdecznie