NAC 38. Rajd Warszawskie Safari po I etapie

Trwa zacięta walka podczas NAC 38. Rajdu Warszawskie Safari. Załogi rywalizujące w trzeciej rundzie Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, Pucharu Polski w Rajdach Baja i Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych zakończyły pierwszy etap zmagań. Po trzech rozegranych dzisiaj odcinkach specjalnych na prowadzeniu w RMPST znajduje się duet Miroslav Zapletal i Bartosz Momot. Na drugiej pozycji etap zakończył Włodzimierz Grajek z Piotrem Brakowieckim, a trzecie miejsce zajmuje załoga Aleksander Szandrowski i Rafał Płuciennik. W grupie Open prowadzą Jacek Kozakiewicz z Łukaszem Łaskawcem, a w TH Krzysztof Biegun i Tomasz Dołhan.

Zacięta rywalizacja trwa również w Rajdowym Pucharze Polski Samochodów Terenowych. Liderami po sobotnim etapie są Tomasz i Filip Gołka. Druga pozycja należy do Janusza Ellerta i Tomasza Kwaśniewskiego, a trzecia do duetu Tomasz Wojtyra i Michał Pielużek. Najlepiej w rywalizacji Pucharu Dacia Duster Elf Cup radzą sobie Jan Kozioł i Piotr Greguła.

Ciekawą walkę możemy także obserwować w Pucharze Polski w Rajdach Baja. Najlepszym motocyklistą jest Tomasz Dąbrowski. Wśród quadów w grupie Q2 – Adrian Janik, a w Q4 Radosław Lindner. Najszybszą załogą w UTV są Andrzej Miklaszewski z Robertem Czarneckim.

W niedzielę zawodnicy będą dwukrotnie rywalizować na najdłuższym w rajdzie odcinku specjalnym „Poligon”. Licząca ponad 85 kilometrów próba, w zgodnej opinii startujących, będzie miała kluczowe znaczenie dla wyników tegorocznych zawodów. Start tego odcinka jest zaplanowany w niedzielę 11 czerwca o godzinie 7.45 i 12.15. Na koniec dnia załogi będą miały do pokonania liczącą dwa i pół kilometra próbę „Żoliborz”. Pierwsza załoga wyruszy na jego trasę o godzinie 15.30.